Про Україну

Відносини з Ізраїлем

Відносини з Ізраїлем

Українсько-ізраїльські відносини були вперше задекларовані 26 грудня 1991 року після розпаду Радянського Союзу і проголошення незалежності України.

Станом на 2017 рік дві країни мають посольства- посольство України в Тель-Авіві і ізраїльське посольство в Києві.

Протягом багатьох років відносини між двома країнами ставали все тепліше, в основному через велику кількість ізраїльських жителів, які прибули з України (які приїхали з колишнього Радянського Союзу в 1990-х роках). Зближення між двома країнами було висловлено 9 лютого 2011 року, що дозволило громадянам кожної країни відвідати іншу країну без необхідності отримання візи протягом обмеженого періоду часу і тільки для туристичних цілей.

Україна і Ізраїль мають тісні і міцні дипломатичні відносини, які почалися з незалежності України в 1991 році після розпаду Радянського Союзу. Одним з факторів, що сприяють потеплінню відносин між двома країнами, є велика кількість іммігрантів, які прибули в Ізраїль з території України, оцінюється в півмільйона чоловік. На цьому тлі в 2011 році було підписано угоду про вільну торгівлю між двома країнами, що усуває необхідність в’їзної візи при відвідуванні ізраїльських громадян в Україні і навпаки.

Відносини між двома країнами характеризуються, зокрема, взаємними візитами на протязі багатьох років. В рамках цього, в 2011 році, президент України Віктор Янукович відвідав Ізраїль в якості гостя президента Шимона Переса, який відвідав Україну роком раніше.

Торговельні відносини між двома країнами

Торговельні відносини між Україною та Ізраїлем почалися з підписання Угоди MFN «Бажана країна», яке вступило в силу в 1996 році.

Через рік було підписано угоду про захист інвестицій між двома компаніями.

У 2009 році Ізраїль експортував в Україну товари на суму 88 млн. Дол. США, а в 2011 році – 294 млн. Дол. США. Ще більш значний стрибок був зафіксований в протилежному напрямку. У 2009 році Україна експортувала до Ізраїлю товари на суму 104 млн. Дол. США, а в 2012 році – 1 млрд. Дол. США.

Основними експортними секторами з Ізраїлю в Україну в останні роки є пластмаси і їх продукти, машини і сільськогосподарська техніка, а також масла і косметичні засоби. У минулому алмази і хай-тек також складали значну частку ізраїльського експорту в Україну.

Серед експортних галузей з України до Ізраїлю – залізо і сталь, неорганічні хімікати, крупи і добрива. Сам президент України висловив бажання України зміцнювати співробітництво з Ізраїлем в області високих технологій.

Одним з важливих етапів двосторонніх відносин в торгівлі зокрема і взаємного розвитку в цілому стало приєднання України до Світової організації торгівлі (СОТ) у 2008 році, яке поліпшило свій статус і імідж в якості потенційного партнера для двосторонньої торгівлі. Крім того, переговори між Ізраїлем і Україною тривають для підписання Угоди про вільну торгівлю, відповідно до якого будуть усунені і утруднені різні бар’єри для торгівлі між двома країнами, приділяючи особливу увагу оподаткуванню і різноманітних звичаїв. Ізраїль приєднається до списку країн, які підписали угоду з Україною. Аналогічні Молдова, Грузія, Ісландія і Норвегія.