Географія
Географія
Територія України дорівнює 603,7 тис. кв. км або 5,7% території Європи. Вона займає територію південно-західній частині Східно-Європейської рівнини, частину Карпат і Кримських гір. Територія з півночі на південь складає 893 км, із заходу на схід – 1316 км. Україна знаходиться в помірних широтах і має порти на Чорному і Азовському морях. Геопозиціонування східних і західних народів і культур мало великий вплив на історію і сучасний розвиток України. Україна має внутрішні і морські кордони 7590 км.
Внутрішня межа проходить на 5631 км i складається з 3 районів: Західного, Східного і Північного. Довжина морського кордону становить +1959 км. Україна межує з Російською Федерацією (внутрішня межа 2063 км), Республікою Білорусь (975 км), Республікою Польща (542,5 км), Словацькою Республікою (98 км), Угорщиною (135 км), Румунією (608 км) і Республікою Молдова ( тисячі сто дев’яносто чотири км).
Природні пейзажі України мальовничі.
Рекреаційні ландшафти займають площу 9,4 млн. гектарів (один гектар становить близько 2,5 акрів). Ліси займають близько 14% території України. Найдовший гірський хребет в Україні – Карпати протяжністю 270 км; Найвища гора – Говерла (2061 м). Кримські гори розташовані в південній частині Криму, найпівденнішій протяжності України (найвища гора – 1545 м). Через Україну проходить більше 70 000 річок. Основними річками є Дніпро третя за величиною в Європі), Дністер, Південний Бух, Сіверський Донець, Прут, гирло Дунаю – в Україні. В Україні налічується більше 3000 природних озер і близько 22 000 штучних водойм, а також безліч джерел мінеральної води та лікувальної грязі, які використовуються для лікування багатьох захворювань.
Біосферний заповідник Східних Карпат є найбільшим біосферним заповідником в Європі. Резерв охоплює 200 000 га (У Польщі – 53%, в Україні – 27%, а в Словаччині – 19% від загальної площі).
Була створена мережа з 10 природних і біосферних заповідників (в тому числі «Первісні букові ліси Карпат і Асканія-Нова») і більше 100 заповідників для захисту дикої природи, особливо бобрів, рисей, лосів і ондатри. Серед птахів є євразійський чорний гриф, степовий орел і сіра чапля. В Україні понад 200 видів риб, включаючи щуку, короп і осетрів. Є 25 видів домашніх тварин, включаючи велику рогату худобу, свиней, овець і кіз.
Україна благословенна багатими сільськогосподарськими і лісовими ресурсами.
Площа сільськогосподарських угідь України
Близько 71 відсотка поверхні країни (42 мільйони гектарів) використовувалося для сільськогосподарської діяльності. Близько 80 відсотків сільськогосподарської площі – це орні землі, дві третини яких – багата сільським господарством чорний ґгрунт (чорнозем).
Загальна площа сільськогосподарських угідь, що негативно позначається на водній ерозії, становить 13,4 млн. Га, з них 10,6 млн. Га орних земель; Еродовані землі включають 4,5 млн. Гектарів грунтів з середнім і високим ступенем прання, з них 66 тис. Га повністю втратили гумусовий шар. Вітрова ерозія щорічно хворіє близько 6 мільйонів гектарів. Загальна площа деградованих і малопродуктивних грунтів орних земель України, що належать всім землевласникам і користувачам, становить близько 5 мільйонів гектарів.
Сільськогосподарські землі в Україні належать фізичним особам і здаються в оренду сільськогосподарським компаніям на трьох- або п’ятирічний період.
Цікавий факт: Україна має 1/4 всіх запасів чорної грунту (або чорнозему) на планеті. Чорна грунт з належною обробкою дає найбільшу кількість посівів і вважається кращою землею для сільського господарства.
Українські ліси
Україна має відносно обмежену площу лісів і не має власних лісових ресурсів. Ліси покривають 9,4 млн. Га земель. Загальний обсяг деревини становить 1,74 млрд. М3. Найвища концентрація лісів на півночі і заході України (переважно сосна, бук, дуб і ялина). В даний час деревина є четвертим важливим природним ресурсом в Україні після нафти, газу і вугілля. Ліси відіграють значну роль в збереженні ґрунтів і водних ресурсів, а також в районах відпочинку.
Велика частина лісів України – шістдесят п’ять відсотків – використовується в екологічних та громадських цілях. Займаючи менше 6% території Європи, Україна займає близько 35% свого біологічного різноманіття через розташування на стику різних природних зон і покриття перетину міграційних шляхів тварин і рослин. Україна містить чотири природних зони: широкі лісові масиви, лісостепові, степові та середземноморські природні ландшафти представлені майже на 40% території України. Найменш трансформовані природні ландшафти можна знайти в основному під лісами. Близько 44% лісів виконують захисні та консервативні функції.
Ліси в Україні перебувають у державній власності, 66% лісового фонду знаходяться у віданні Державного комітету лісового господарства, 26 – Міністерства аграрної політики, 2% – Міністерства оборони. Ще однією частиною лісового фонду управляють ще 50 міністерств і відомств. Приватні ліси складають менше 1% від лісового фонду. Відповідно до Земельного кодексу, ратифікованим Парламентом восени 2002 року, лісові ділянки площею до 5 га можуть стати приватними, а приватні ліси можуть бути висаджені на землях з низькою продуктивністю.
Частка лісової продукції в загальному обсязі виробництва в Україні становить близько 0,3%. Після 1990 року виробництво деревини в українських лісах скоротилося через загальне падіння купівельної спроможності на внутрішньому ринку, проте останнім часом експорт деревини збільшився.
Триває виробництво сировини з лісових ресурсів, створює глобальний ринковий попит на сертифіковані дерев’яні вироби і деревину з України. Провідними країнами, які імпортують ці товари, є Туреччина, Польща, Болгарія, Австрія, Німеччина, Словаччина і Румунія.
Клімат України
Клімат в Україні схожий на країни, що виробляють пшеницю, і характеризується рясними опадами і хмарним небом, особливо восени та взимку. Середня температура влітку становить 67 ° F (19 ° C) і взимку 21 ° F (-6 ° C). Хоча літо має тенденцію бути коротким, температура може піднятися до 90 ° F (30 ° C), що робить його незручним, оскільки в більшості будинків немає центральних систем охолодження. Зима довга і холодна, з хмарним небом.
Тільки вузька прибережна смуга Південного берега Криму характеризується субтропічним (середземноморським) кліматом.
Клімат в Україні в значній мірі змінюється відповідно до глобальних темпів. На даний момент Україна не входить до числа країн, найбільш вразливих для глобальної динаміки зміни клімату, повідомляє міжнародна група експертів ООН. Однак постійне підвищення середньорічної температури може призвести до різких змін в значній частині фізичного і кліматичного ландшафту України.
Найбільш уразливими будуть карпатські, південні і південно-східні райони України. Прогнозується підйом вологості, що призводить до затоплення в Карпатському районі, в той час як Південна і Південно-Східна Україна може відчувати тривалі посухи і опустелювання великих територій.
Українські дослідники вважають, що клімат в країні вже став менш континентальним і в деяких районах більше схожий на морський клімат. Ці перетворення викликали зрушення кліматичних зон, які повільно переміщаються на північ і змінюють природну систему, оскільки вони руйнують природні екосистеми. Лісостепові частини України більше не вважаються рівномірно зволоженими.
В даний час українське сільське господарство не реагує на зміну клімату.