Про Україну

Загальна інформація

Загальна інформація

Україна є найбільшою країною в Європі (після Європейської частини Росії). Україна – країна з більш ніж тисячолітньою історією і традиціями, які відбуваються з давнини.

Час в Києві на 7 годин пізніше, ніж в Східному стандарті США, на 2 години пізніше, ніж у Грінвічі. Україна охоплює один часовий пояс. Перехід на літній час діє з першої неділі квітня до останньої неділі жовтня.

Україна є членом численних світових і регіональних міжнародних органів, включаючи Організацію Об’єднаних Націй (ООН), ОБСЄ, Раду Європи, Енергетичне співтовариство ЄС і Співдружність Незалежних Держав (СНД). В даний час країна робить кроки для приєднання до ЄС і НАТО і має особливе партнерство з обома організаціями.

Україна отримала статус ринкової економіки як з США, так і з ЄС, а також приєдналася до Світової організації торгівлі (СОТ). Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) продовжували надходити, хоча і у відносно невеликому обсязі.

27 червня 2014 року Угоду про асоціацію ЄС-Україна було підписано главами держав і урядів Європейського союзу і президентом України Петром Порошенко в Брюсселі. Ключові моменти зосереджені на підтримці основних реформ, відновлення економіки і зростання, а також управлінні та секторальне співробітництво в таких областях, як енергетика, транспорт і охорона навколишнього середовища, промислове співробітництво, соціальний розвиток і захист, рівні права, захист споживачів, освіту, молодь і культурне співробітництво. Також він включає в себе зону глибокої і всеосяжної вільної торгівлі з ЄС, оскільки це відкриє ринки, а також розгляне питання конкурентоспроможності та кроки, необхідні для відповідності стандартам ЄС і торгівлі на ринках ЄС.

У 1992 році Україна стала членом Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Міжнародного банку реконструкції і розвитку (Світовий банк). Також приєдналася до Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Традиційні українські символи – тризуб і синьо-жовтий прапор (пропорції 3 на 2) – були офіційно прийняті за часів незалежності України в 1917-1920 роках і знову після Декларації незалежності в 1991 році. Тризуб походить із Київської Русі як до-геральдичний символ Володимира Великого. Зазвичай вважається, що кольори національного прапора України представляють собою синє небо над жовтими полями пшениці.

Склад Національного гімну України сходить до 1862, коли молодий фольклорист і етнограф Павло Платонович Чюбинский написав вірш «Україна все ще жива». Популярний вірш було помічено релігійними лідерами того часу. Один з них, отець Михайло (Вербицький), відомий як талановитий композитор, написав музику до вірша (1865).